Connect with us

Sporti

Kololli shkëlqen ndaj Vaduzit

Published

on

Futbollisti i Përfaqësues së Kosovës, Benjamin Kololli ka zhvilluar një paraqitje shumë të mirë në sfidën që skuadra e tij lausanne e fitoi ndaj Vaduzit me rezultat 5:0.

Talenti shënoi golin më të shpejtë, madje për vetëm 22  sekonda, ndërsa arriti të shënonte edhe një gol të dytë.

Për këtë paraqitje të mirë, ai është përfshirë në formacionin e javës të Superligës së Zvicrës.

Kjo është përbërja e javës në Superligën e Zvicrës: Anton Mitrjuschkin (Sion), Steve von Bergen (Young Boys), Fulvio Sulmoni (Lugano), Samuele Campo (Lausanne), Benjamin Kololli (Lausanne), Olivier Custodio (Lausanne), Miralem Sulejmani (Young Boys), Yoric Ravet (Young Boys), Matias Delgado (Baseli), Ezgjan Alioski (Lugano) dhe Seydou Doumbia (Baseli).  /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending