Connect with us

Lajme

Koalicioni PDK-LDK ka nisur të dyshojë në seriozitetin e vet

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ismet Beqiri, shef i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se qeveria është stabile dhe se po bën punë të mirë.

Published

on

 

Ndërkaq, në lidhje me deklaratat e kryeparlamentarit Kadri Veseli, i cili në një intervistë për “Kohën Ditore” tha se edhe zgjedhjet janë zgjidhje, Beqiri, e në një prononcim për Radion Evropa e Lirë ka thënë se LDK nuk ka informata për këtë temë.

“Së pari, nuk kam dëshirë t’i interpretoj deklaratat. E dyta, ishte dashur me qenë të informuar, po të ishte ashtu, siç po interpretohet, jo vetëm unë, por LDK-ja, sepse ne kemi një koalicion qeverisës. Kjo qeveri nuk është e një partie politike, por është e një koalicioni”, ka thënë ai.

“Sa u përket zgjedhjeve, te partitë politike serioze, gjithmonë, një ditë duhet të ulen për të biseduar edhe për proces zgjedhor, qoftë pak para se të vijë koha ose edhe pak më herët. Por, në këtë rast, nuk do të paragjykoja dhe unë mendoj që shpeshherë deklaratat tona nxirren nga konteksti”, ka thënë Beqiri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending