Connect with us

Lajme

Koalicioni i ‘dembelëve’

Kuvendi ka miratuar vetëm 41 nga 138 ligjet e parapara për miratim për këtë vit. Ky vlerësohet si dështim i partnerëve të Koalicionit Qeverisës, pasi nuk i ka proceduar në Kuvend projektligjet sipas planit të paraparë

Published

on

Kur kanë mbetur rreth një muaj deri në përfundim të këtij viti, Kuvendi i Kosovës ka përmbushur vetëm 29.71 % të agjendës legjislative për vitin 2016. Në bazë të platformës “vota ime” gjatë këtyre 11 muajve janë miratuar 41 ligje, 23 janë në procedurë të miratimit, ndërsa 74 të tjera janë në pritje. Ky vlerësohet si dështim i koalicionit qeverisës PDK-LDK, përkatësisht i Qeverisë së vendit, pasi nuk i ka proceduar ligjet në Kuvend, sipas planit të paraparë.

Gjithashtu kritika ka për faktin që janë mbajtur numër i vogël i seancave dhe kështu ato pak seanca që kanë qenë janë ngarkuar me shumë pika në rend dite, gjë që sipas deputetëve dhe mbikëqyrësve të punës së Kuvendit ka ndikuar negativisht në kualitetin e ligjeve. Madje më shumë se gjysma e agjendës legjislative për këtë vit ka të bëjë me plotësime dhe ndryshime të ligjeve që janë miratuar më herët.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending