Connect with us

Sporti

Klubi i xhudos ‘Polici’ kthehet me dy medalje të arta nga Mali i Zi

Klubi i xhudos “Polici” vazhdon të tregohet i suksesshëm në arenën ndërkombëtare.

Published

on

Klubi prishtinas ka arritur të korrë sukses mjaftë të madh në turneun ndërkombëtar të mbajtur në Lovcen të Cetinjes në Mal të Zi, aty morrën pjesë 37 klube nga 6 shtete.

Në këtë garë të mbajtur, garuesit e ‘Policit’ kanë treguar përformanca të shkëlqyera duke fituar tri medalje, ku dy prej tyre janë të arta dhe një të argjendtë.

auto_Polici11478446235

Dardan Cena e ka fituar medaljen e artë pasi ishte i paknkurrencë në kategorinë -42 kilogramë. E Diar Veseli e ka fituar medaljen e argjendtë në kategorinë 60 kg.

Gjithashtu, në konkurrencën e femrave, Rezarta Alimi, tek pionieret, është shpallur sportistja më e mirë dhe është shpërblyer me një kupë. /Periskopi.com

cenqa

xhudo

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending