Klubet kosovare dhe FFK po përdoren për mashtrime me futbollistë afrikanë (Dokument)

Periskopi.com Sporti

Klubet kosovare dhe FFK po përdoren si subjekte për mashtrime me futbollistë afrikan, shkruan Periskopi.

Dokumenti i mëposhtëm, i siguruar nga Periskopi, potencon se KF Liria kërkon nga autoritetet që futbollistit t’i kompletohet dokumentacioni për kinse një periudhë testuese te klubi prizrenas, teksa thuhet se futbollistit do t’i mbulohen të gjitha shpenzimet e biletës së udhëtimit, akomodimit dhe mirëqenies nga KF Liria.

No photo description available.

 

E gjitha inskenim nga mashtruesi i cili, sipas palës së dëmtuar, nuk është shqiptar por jeton në Kosovë.

Për më tepër, personi i cili është paraqitur si agjent ka kërkuar para nga futbollisti afrikan si paradhënie. Kjo nuk është hera e parë që ndodhë dicka e tillë, pasi edhe në të kaluarën janë përdorur dokumentet e tilla, kinse nga klubet kosovare dhe FFK, me qëllim të përfitimeve personale.

Periskopi mëson se autoritetet tashmë janë njoftuar në lidhje me këtë rast. /Periskopi

Shpërndaje në: