Connect with us

Sporti

Klitschkos ende i djeg humbja nga Fury, jep deklaratë sensacionale: Ai po përdorë substanca përsëri

Published

on

Tyson Fury mposhti Wladimir Klitschkon në Dyseldorf në nëntor të vitit 2015, duke i dhënë fund regjimit 12-vjecar ukrainasit si kampion i botës në peshën e rëndë.

Rimeci që parashihej sipas kontratës, asnjëherë nuk u zhvillua, pasi Fury u tërhoq nga titujt për shkak të vështirësive personale që ndikuan në rënien e tij, transmeton Periskopi.

‘Gypsy King’ tani e ka rripin WBC, por ende vazhdon ta thumbojë rivalin.

Fury i shkroi ëBC-së më herët këtë javë për vëllain e ëladimirit, Vitali, duke thënë: ”Do të më pëlqente t’ia tregoja qejfin edhe atij.”

ëladimir nuk deshi ta linte me kaq dhe vendosi t’i përgjigjej rivalit, duke hedhur në pah abuzimin e substanca në të kaluarën të tij, teksa u shpreh:

”Fansa, fatkeqësisht duket se Tyson Fury po abuzon me substanca përsëri. Historia tregon listën e gjatë të deklaratave iracionale, seksiste, raciste.

”E vërta është se rrahja e Klitschkos është një fantazi për të, Klitschko dhe ikja për ta evituar rimecin është më e saktë.

”Vetëm thuaj jo, shok.” /Periskopi.com/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending