Connect with us

Sporti

Klitschko: Dikush ngjitet e dikush vdes!

Published

on

Boksieri ukrainas, Wladimir Klitschko mezi është duke pritur meçin e 29 prillit kundër Anthony Joshuas.

Ish-kampioni i botës në një intervistë për “theguardian” thotë se kjo luftë pritet të jetë e barabartë, por e cek edhe njëherë se është duke u përgatitur mjaftueshëm për këtë duel.

“Kjo është një luftë 50 me 50. Mund ta bëjë djaloshi i ri, por mund ta bëjë edhe djali i vjetër. Unë kurrë nuk kam pasur një pauzë për më shumë se një vit e gjysmë. Kjo nuk është e keqe. Një gjë dua ta them se unë jam në formë të mirë fizikisht, madje më të mirën në jetë”, ka thënë Klitschko.

Ukrainasi ka folur edhe për duelin e humbur kundër Tyson Furyt, por ai thotë se kjo humbje i ka ndihmuar shumë atij.

“Dështimi është një përvojë dhe unë pas humbjes jam me një qëndrim krejtësisht të ndryshme. Kam mësuar shumë për vetën time, në lidhje me boks nga kjo humbje. Për fat të keq këtë nuk mund ta ndryshoj. Mund të tingëllojë shumë arrogante, por unë jam si mali Everest. Dikush ngjitet e dikush vdes duke u ngjitur”, ka përfunduar boksieri, përcjell Indeksonline.

Meci mes britanikut dhe ukrainasit pritet të jetë mjaftë interesant dhe një prej boksit më të shikuar në botë, duke e ditur edhe faktin se kjo luftë pritet të zhvillohet në prani të 90 mijë shikuesve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending