Connect with us

Lajme

Klan Kosova nderon Ismail Kadarenë

Published

on

Shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadare, i cili po qëndron në Kosove këto ditë, sot ishte mysafir në Klan Kosova.

Në teatrin e Klan Kosovës, lexuesit e shkrimtarit patën mundësinë të bashkëbisedojnë me të.

Kadare për një orë dialogoi me të pranishmit mbi jetën e tij, letërsinë, shqiptarët, digjitalizimin e shqetësimet që ka sot bota si terrorizmi, lufta në Siri etj.

Duke folur për jetën dhe veprën e tij, Kadare tha se që në fëmijëri ishte mendjemadh dhe besonte se një ditë do të arrijë majat.

Por, për shkrimtarin sa më i njohur të jesh aq më e vështirë bëhet sepse opinioni beson se ke përgjigje për çdo gjë.

Në fund të dialogut, letrari u nderua me çmimin “Hyjnesha në Fron”, të ndarë nga Klan Kosova.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending