Connect with us

Lajme

Kjo është tema për të cilën flet Rama këtë të dielë

Kryeministri Edi Rama, në video-komunikimin e kësaj të diele, është fokusuar tek Samiti i Diasporës që u mbajt për herë të parë në Tiranë, ku morën pjesë rreth 1000 emigrantë shqiptarë nga 40 vende të botës.

Published

on

Kryeministri theksoi edhe njëherë se, organizimi i këtij samiti është meritë e qeverisë dhe që është mbledhur për herë të parë. Edi Rama është shprehur se, brenda vitit 2017 do të krijohet Këshilli Kombëtar i Diasporës Shqiptare.

Sipas Kryeministrit, kjo do të jetë një strukturë që do të mundësojë bashkëpunimin e shtetit shqiptar me shqiptarët kudo ku ndodhen nëpër botë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending