Connect with us

Lajme

Kjo është porosia e senatorit McCain për Serbinë e Kosovën nga Beogradi

Published

on

Senatori amerikan, John McCain gjatë ditës së sotme po qëndron në një vizitë zyrtare në Serbi.

Gjatë ditës ai është takuar me presidentin e sapo-zgjedhur të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me të cilin zhvilluan biseda të shumta, e njëra ndër to ishte edhe për Kosovën.

McCain gjatë këtij takimi ka diskutuar se duhet vazhduar bisedimet Kosovë-Serbi.

Ai kështu tha edhe në konferencën për gazetarë pas këtij takimi.

“Duhet të keni guxim që dialogu ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës të vazhdojë”, është shprehur McCain.

Ndërsa, Vuçiq tregoi edhe për temat tjera që janë diskutuar gjatë këtij takimi.

“Së pari ishte tema e ruajtjes së paqes dhe stabilitetit në rajon. Së dyti, raportet ndërshtetërore dhe e treta, pjesëmarrja e Serbisë në trendet globale. Ne biseduam në lidhje me atë që të punojmë sa më shumë në ruajtjen e paqes dhe sa më shpejt që të jetë e mundur të vazhdojë dialogu në Bruksel”, ka thënë Aleksadnr Vuçiq.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending