Connect with us

Lajme

Kjo është përgjigja e Ambasadës Britanike për rastin Dehari (DOKUMENT)

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, iu është përgjigjur negativisht kërkesës së Ministrës së Drejtësisë, Dhurata Hoxha për hetim të vdekjes së anëtarit të Vetëvendosjës Astrit Dehari, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Published

on

Në përgjigjen e plotë të Ambasadës mes tjerash thuhet:

“Ambasada Britanike e ka shqyrtuar me kujdes kërkesën e Ministres së Drejtësisë, Dhurata Hoxha, ku kërkohet mbështetje në lidhje me hetimin e rastit të vdekjes së Astrit Deharit. Ne e kuptojmë ndjeshmërinë e rrethanave të vdekjes tragjike të Z. Deharit. Çdo vdekje në paraburgim meriton hetim të kujdesshëm. Andaj, duke marrë parasysh që ky rast nuk ka lidhje direkte me Britaninë, do të ishte e papërshtatshme të përfshihet policia britanike. Ёshtë e rëndësishme që autoritetet e Kosovës të marrin përgjegjësinë dhe të kryejnë çdo hetim ose të shqyrtojnë rastin tërësisht dhe në mënyrë të paanshme, dhe gjithashtu të sigurojnë transparencë për familjen dhe publikun”, thuhet në përgjigjen e dërguar ministrës Hoxha.

“Gazeta Blic” ka arritur ta sigurojë edhe një kopje të dokumentit në të cilin Ambasada Britanike i është përgjigjur negativisht kërkesës për hetim në rastin e vdekjes së Astrit Deharit, dokument ky të cilin mund ta gjeni më poshtë.

dokument

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending