Connect with us

Lajme

Kjo është pasuria marramendëse e Angela Merkel

Published

on

Të gjithë e dimë se, Angela Merkel, është konsideruar si personi i dytë më i fuqishëm në botë, renditja më e lartë e arritur nga një grua, por shumë pak kanë dëgjuar për pasurinë e  Kancelares gjermane

“Forbes” raporton se Merkel, gruaja e dytë që ka mbajtur këtë post, pas Margaret Thatcher,  posedon një vlerë neto prej  11.5 milion dollarësh.

Merkel ka shërbyer si kryetare e “G8” dhe është duke luajtur një rol të rëndësishëm në menaxhimin e çështjeve financiare dhe krizës, jo vetëm në Evropë por edhe në nivele ndërkombëtare.

Liderja që pritet të takohet me presidentin Trump, gjithashtu me një nga njerëzit më të fuqishëm të botës, ka adresuar çështje të shumta në zhvillimin e energjisë të së ardhmes dhe kujdesit shëndetësor.

Ajo ka shërbyer si Kancelare e Gjermanisë që nga viti 2005 dhe që nga viti 2000 ka udhëhequr Bashkimin Demokratik të krishterë, duke u bërë gruaja e parë që mban dy poste.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending