Connect with us

Lajme

Kjo është ndarja e buxhetit për vitin 2017

 Investimet në infrastrukturë, fondet për çështje sociale dhe pensionet do ta marrin buxhetin më të madh në vitin e ardhshëm.

Published

on

 

Edhe për vitin e ardhshëm, institucionet do të kenë një numër të madh të investimeve që do të vazhdojnë nga ky vit.

Përkundër se është trumbetuar të jenë marrë masa për të mos bërë shpenzime në blerje të veturave, ky trend nuk do të mund të ndalet as në vitin e ardhshëm.

Për këtë kategori do të shkojnë me mijëra euro si nga buxheti i ministrive, ashtu edhe nga i komunave.

Duket se inatet e krijuara nga ankesat e ish-ministrit të Integrimeve Evropiane të kenë ndikuar në uljen e buxhetit për këtë ministri, raporton KTV.

Ulje të ndjeshme të buxhetit do të ketë edhe Ministria e Zhvillimit Ekonomik dhe Komisioni Rregullativ i Prokurimit.

Në investimet kapitale kanë ndikuar shumë 24 milionët e transferuar nga Agjencia Kosovare e Privatizimit.

Ministria e Punëve të Brendshme ka vendosur t’i shpenzojë 500 mijë euro për ngritjen e sigurisë kibernetike.

Ndërkaq, ministria e Jashtme, 800 mijë për sistemin e Sigurisë së Komunikimit mes kësaj ministrie dhe misioneve diplomatike.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending