Connect with us

Lajme

Kjo është lista e kandidatëve për kryetarë të Gjykatave në Kosovë

Zëdhënësja e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Ajshe Qorraj, ka konfirmuar për KALLXO.com listën e pretenduesve për t’i drejtuar gjykatat themelore dhe Gjykatën e Apelit, në mandatin e ardhshëm pesëvjeçar.

Published

on

Për të pasuar Salih Mekën në krye të Gjykatës së Apelit, e që tani po akuzohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare, pretendojnë tre kandidatë. Hasan Shala, Xhevdet Abazi dhe Tomka Berisha janë tre kandidatët për kryetar të Gjykatës së Apelit.

Gjykatën themelore më të madhe në vend, atë të Prishtinës, e pretendojnë kandidatët Krenar Berisha, Afërdita Bytyqi, Vesel Ismaili, Arben Hoti, Beqir Kalludra si dhe kryetari aktual që kërkon mandatin për herë të dytë, Hamdi Ibrahimi.

Për Gjykatën Themelore të Prizrenit, kryetari aktual Ymer Hoxha nuk ka asnjë kundër kandidat.

Për të udhëhequr me Gjykatën Themelore të Gjakovës, Vaton Durguti është kandidati i vetëm.

 Garës për të parin e Gjykatës Themelore të Gjilanit i kanë hyrë kandidatët Naser Maliqi, Veli Kryeziu, Aziz Shaqiri dhe kryetari aktual Zyhdi Haziri.

Ndërsa në gjykatën fqinje, atë të Ferizajt, në garë janë këta kandidatët Elmaz Zenuni, Musa Kongjeli si dhe kryetari aktual Bashkim Hyseni.

Afati për aplikim të kandidatëve për kryetarë të gjykatave ka përfunduar më 19 nëntor ndërsa mandati i kryetarëve të zgjedhur do të fillojë në janar të vitit të ardhshëm.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending