Connect with us

Showbiz

Kjo është gruaja që vuan nga 6000 tumore

Një grua ka deklaruar se lëkura e saj, është shkaktare që ajo jeton me 6000 tumore në tërë trupin e saj.

Published

on

Libby Huffer nga Fort Wayne në Indiana, vuan nga një gjendje e rrallë shëndetësore e quajtur Neurofibromatosis, që kur ishte vetëm pesë vjeçare.

PICS BY LIBBY HUFFER / CATERS NEWS - (PICTURED: Libby took part in a daring photoshoot where she showed off her skin thanks to her daughter Lindsey, who gave her the courage not hide behind her condition any more) - Meet the bumpy lady whose shocking condition leaves woman with nearly 6,000 large tumours all over her entire body. Libby Huffer, from Fort Wayne in Indiana, USA, lived a happy, normal life until her teenage years when hundreds of bumps developed above her skin. At the age of five, she was diagnosed with Neurofibromatosis Type 1, NF-1, Libbys is one of the most severe forms of the condition that causes stone-like bumps to grow at the nerve endings. After her first outbreak of the non-cancerous tumours Libby was severely bullied with people darting away from her because they thought she was contagious and even called her Lizard-Breath. The cruel comments were so bad that she had to change her name from Elizabeth to Libby, because it was such a painful reminder her of the victimisation she faced growing up. While carrying her daughter, Lindsey, in 1993, her condition worsened when hormones released during pregnancy made her tumours multiply into the thousands. Now the mum has more than 5,500 tumours from her forehead to her feet and suffers daily chronic pain, even a hug can hurt her. - SEE CATERS COPY

Ajo kishte jetuar një jetë normale gjatë adoleshencës, kur qindra guga i dolën në trupin e saj, dhe njerëzit frikësoheshin asaj, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova.

Gjërat shkuan për të keq në vitin 1993, kur hormonet e saj të shtatzënisë bënë që tumori i saj të shumëzohet për një mijë herë.

Mirëpo edhe pse ajo iu është nënshtruar operacioneve kirurgjike për t’i larguar këto gunga nga lëkura, ato sërish dolën në sipërfaqe duke e lënë Libby’n në dhimbje kronika nga balli deri te këmbët.

Së fundmi ajo ka marrë guxim që ta tregojë haptazi lëkurën e saj, duke shpresuar që mund të marrë fonde për trajtim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending