Connect with us

Lajme

Kjo është gjendja në aeroportet kryesore të Turqisë në valën e tensioneve pas grusht shtetit

Published

on

Vazhdojnë masat e larta të sigurisë në aeroportin Ataturk dhe Sabiha Gökçen të Stambollit pas paralajmërimeve për arratisje të mbështetësve të puçistëve të FETÖ-s. Në këtë kuadër të këtyre masave personat që mbajnë pasaportë shërbimi kalojnë vetëm pas kontrolleve të imtësisshme, raporton Anadolu Agency (AA).
Masat e larta të sigurisë u morën ditën e djeshme pas një paralajmërimi të forcave të sigurisë se disa persona të cilët kanë marrë pjesë në organizimin e këtij puçi do të largohen nga vendi.

Veprimet e qytetarëve që mbartin pasaporta shërbimi zgjasin më shumë se normalisht. Personat me pasaportat gri dhe të gjelbërta lejohen të kalojnë vetëm pas verifikimeve të detajuara. Ndërsa udhëtimet drejt Qipros të cilat kryen me kartë identiteti bëhen vetëm pas verifikimeve përkatëse.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending