Connect with us

Lajme

Kjo është deklarata e fundit e Putin për Sirinë

Published

on

Presidenti rus Vladimir Putin ka takuar presidentin e Italisë Sergio Mattarella, me të cilin ka diskutuar edhe për situatën në Siri.

Putin në një konferencë me presidentin italian, ka thënë se diskutuan për Sirinë dhe ‘çështjet tjera problematike’.

“Diskutuam për Sirinë dhe çështjet problematike tjera përfshirë edhe Ukrainën.”,ka thënë Putin në konferencë, transmeton Periskopi.

Ndërkaq Mattarella ka thënë se Rusia duhet ta shfrytëzojë ndikimin që ka në qeverinë siriane, për ta siguruar botën se sulme si ato të javës së kaluar, të mos ndodhin më.

“Ne duhet të kemi dialog mes të gjitha palëve për situatën në Siri. Duhet të punojmë së bashku për të ardhur në një zgjidhje politike për situatën në Siri. E kemi detyrim këtë ndaj miliona refugjatëve nga Siria në botë. Moska mund ta përdorë ndikimin e saj në qeverinë siriane që të sigurohemi që sulme si ato të javës së kaluar nuk do të ndodhin kurrë më dhe në mënyrë që mos të vimë më kurrë në situata të tilla të palakueshme”, ka thënë Mattarella./Periskopi

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending