Connect with us

Lajme

Kjo është anija e frikshme që Putin mund ta përdor kundër amerikanëve (Foto)

Dy ditë më parë, destrojerët amerikanë “USS Ross” dhe “USS Porter” lëshuan 59 raketa “Tomahawk” në drejtim të një baze ajrore të ushtrisë së Asadit nga ku mendohet se u nis sulmi me armë kimike ndaj civilëve në fillim të kësaj jave.

Published

on

Fregata “Admiral Grigorovich” cilësohet si një ndër më modernet në flotën ruse dhe prania e saj ka rritur tensionet në Mesdhe nisur edhe nga kapaciteti i lartë ushtarak që posedon ajo.

Ajo ka një peshë prej rreth 3 600 tonësh dhe mund të qëndrojë në mision për 30 ditë pa patur nevojë për furnizime. Vozit me një shpejtësi prej rreth 58-60 kilometër në orë.

Fregata ka një pajisje të fuqishme për parandalimin e sulmeve me raketa, ndërkohë që është e pajisur me raketa kundër avionëve dhe raketave si edhe radarë për drejtimin e tyre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending