Connect with us

Lajme

Kjo çfarë ka bërë ish kryeministri italian do të ju përlotë

Published

on

Ish kryeministri italian, Silvio Berluskoni, ka adoptuar pesë qingja duke i shpëtuar nga vdekja e sigurt.

Dy qingja që kishin ardhur në jetë vetëm prej pak javësh, lodronin prej ditësh në lëndinën e vilës San Martino në Arkore, dy të tjerë mbërritën pak pas tyre dhe një tjetër, vetëm 10 ditësh, iu bashkua e madje u quajt nga ish kryeministri, flok bore.

Kështu, me një xhest konkret, lideri i Forca Italia-s, ka zgjedhur t’i bashkohet fushatës së pashkëve të Ligës Italiane për mbrojtjen e kafshëve dhe ambientit, “për pashkë, zgjidh jetën, zgjidh vegjetacionin”, përcjell Syri.net.

Një ftesë e thjeshtë, drejtuar të gjithë njerëzve me vullnet të mirë, nga shoqata, që në këto ditë, kur tradita propozon në tavolinat e italianëve mish qingji e kaprolli, nënvizon angazhimin kundër masakrës së kafshëve dhe apelon për adoptimin e tyre dhe dhënien e një stili jete të qëndrueshëm që respekton të drejtën e tyre për të jetuar.

Berluskoni adopton 5 qengja

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending