Connect with us

Lajme

Kisha që u bë “mollë sherri”

Published

on

Kisha e ndërtuar brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, në kohën e masave të dhunshme, ka përplasur koalicionin qeverisës në nivel qendror dhe udhëheqjen komunale të Prishtinës. Rrënimi i këtij objekti i cili po trajtohet nga udhëheqja komunale si objekt pa leje, po kundërshtohet nga presidenti Thaçi dhe kryeministri Mustafa

Komuna e Prishtinës po e vlerëson ndërtim pa leje, objektin e ndërtuar brenda kampusit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, i destinuar për kishë ortodokse, shkruan gazeta ‘Zeri’.

Kjo, pasi ky objekt ishte ndërtuar nën masat e dhunshme dhe si i tillë listohet në vargun e objekteve që duhet rrënuar. Por, ky fakt ka bërë që të përplasen Lëvizja “Vetëvendosje” dhe partitë në pushtet në anën tjetër. Këta të fundit po kundërshtojnë rrëzimin e këtij objekti ortodoks, derisa Komuna nuk po lejon funksionalizimin e saj.

Kisha është pa leje ndërtimi

Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Aida Dërguti, ka thënë se objekti i cili është ndërtuar brenda kampusit universitar është pa leje dhe si i tillë po trajtohet nga udhëheqja e Komunës së Prishtinës. “Pra, ai duhet të trajtohet në formën se si është, pra një objekt pa leje, për më tepër është simbol i gjenocidit të Millosheviqit, i cili e zgjon traumën kolektive të shqiptarëve sa herë e shohin atë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending