Connect with us

Lajme

Kirurgu i njohur Mentor Petrela, në listën e zezë të abuzuesve

Published

on

Mentor Petrela është një emër mjaft i njohur përsa i përket mjekësisë shqiptare, pasi profesori u zgjodh në shkurt të vitit 2014 ndër 100 kirurgët më të mirë të botës.

Kryeministri Rama nuk e ka kursyer ta fusë atë në abuzimet që janë bërë në administratë, të cilësuar si “lista e zezë”

Shefi i Neurokirurgjisë në qendrën spitalore “Nënë Tereza” është denoncuar nga qytetarë anonimë për shkelje administrative. Ka qenë të shumtë personat që e kanë mbrojtur dhe të shumtë ata që thonë se është një ndër njerëzit më të korruptuar në qeveri.

Mjeku Petrit Vargu ka shkruar në profilin e tij në Facebook një reagim në lidhje me këtë ngjarje duke dhënë mendimin e tij.

Ai shkruan se Petrela hyri në listën e 100 më të mirëve pasi bënte pjesë në një shoqatë neurokirurgësh që kryesohej nga një austriak, të cilin e kishte njohur gjatë marrjes së një kredie austriake që shlyhet nga qytetarët shqiptarë.

Postimi në Facebook:

Të nderuar gazetarë dhe miq! E ndjej për detyrë të sqaroj, duke parë dizinformimin e vazhdueshëm sipas të cilit Prof.Dr.Mentor Petrela, ka qenë në vitin 2014 një nga 100 kirugët më të mirë të botës. Mos u bëni miopë dhe besojuni ndjesive tuaja të cilat e nxorën një ndër njerëzit më të korruptuar në Shqipëri.

Dua të sqaroj që Prof. Petrela u fut në një shoqatë të përbërë nga 100 Neurokirurgë të kryesuar nga një austriak. Profesorin austriak Petrela e njohu gjatë implementimit të një kredie austriake që shlyhet nga taksapaguesit shqiptarë.

Si kjo shoqatë, në botë ka qindra të tilla dhe shumë profesorë shqiptarë janë anëtarë të këtyre shoqatave, secili në fushën e vet (verifikojini në internet). Nga kjo ngjarje e porsa dhënë nga Balkanweb, bëj dy deduksione:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending