Connect with us

Lajme

Kimete Berisha nervozohet me Lul Bashën, kërkon intervenimin e CIA-s

Published

on

Kimete Berisha në një shkrim të sapopublikuar, kritikon Lulzim Bashën për kërkesën e tij lidhur me ‘Republikën e re’.

Ajo shkruan në Facebook:

Allahrazolla, Lulzim!
Cila rini po kërkon ndryshime, o rrens, kur krejt rininë i ke nëpër kafene, nëpër fakultete, gym-a, nëpër parqe e male, i ke rrugëve, jo të fshehur si ju e Gadafi prej diellit, por të pastër, të bukur, punëve të veta….disa më të gjallë janë në kërkim të qosheve për të bërë dashuri nën qiell të hapur.

Rinia po kërkojnë gjithçka, përveç ty.

Veç ti po lyp diçka, rini në çadër nuk ka parë kush, kurrë.

Dhe, prej sot që ke thënë se ‘SHBA është mafioze se po e lyp vettingun’, është mirë që CIA me të marrë më seriozisht, se ju zanat e keni kur ngushtoheni m’u përbishtu me ‘Bin Ladena’ e me pre kurbana për turqit në aeroport.

Kush ka kohë të merret me ju e t’ua analizojë fjalët, gjen aty mendje të rrezikshme, sidomos urrejtje ndaj femrave dhe paragjykime primitive.

Vetëm ju meshkujt e partisë duheni mes vete, si jarana që jeni, dhe këtu s’ka asgjë të keqe pse duheni (pse mos m’u dasht), por do të ishte më mirë që të liroheni nga neveria ndaj grave, të ciat i shihni ‘o figura-o kurva’.

E pa u liru Ju nga ‘Kryetari i urrejtjes ndaj grave’ (Sali Berisha), askush nga ju s’do të shërohet nga prirja që t’i shohë gratë, vetëm si ‘kurva’ dhe si syret.

Edhe jarani yt Alfred Lela, më kish quajtur banale (demek ‘kurvë’) në portalin e tij (duke keqpërdor foton time), vetëm e vetëm pse unë kam pyetur ‘ku pëshurrën protestuesit’.

Çka ka armiqësore në pyetjen time! Edhe Krishti e ka bërë shurrën, edhe pse ka qenë i shenjtë.

A jeni ju normalë!
Shurrën e ke më ngat se Sali Berishën (dhe më afër se këmishën), prandaj…..(nëse s’më hiqet mërzia, Alfred Lelën s’do ta lë të qetë, derisa t’më hiqet mërzia’!)

P.S. I vetmi ndryshim që po i ndodh PD-së tani është se Sali Berishës i kish rënë dukshëm numri i like-ve në facebook….se Grida Duma po hesht, ndërsa Majlinda po kalon më shumë kohë te frizeri.

Republikën e Vjetër do ta përmbyshësh, me çka!
Me ata fukarenjtë me të cilët po luani shah, apo me dy-tri plaka të veshura me ‘benkica’!
Ma, come on!

As Erdogani s’ta ha kurbanin më, sepse e di se ti s’e nxjerr dot as macën prej përsheshi.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending