Connect with us

Lajme

Kilaj tregon pse vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike të Kosovës, Isni Kilaj, thotë se janë shumë arsye për të cilat do të duhej ta çonin vende në zgjedhje të parakohshme.

Published

on

Kilaj në një emision në Tribuna Channel, i ka numëruar shumë arsye pse qytetarët e Kosovës do të duhej t’i drejtohen kutive të votimit.

“Nëse vazhdohet me një qeverisje të tillë dhe nëse buxheti do të shpenzohet në këtë mënyre qe është planifikuar, dhe nëse është pengesë fondi i veteranëve të UCK-së, pse të mos shkojmë në zgjedhje të parakohshme”, ka thënë Kilaj.

Kilaj, i cili është edhe zëvendësministër i Financave ka folur edhe për buxhetin e vitin 2017, i cili sipas tij, është jo real dhe i cili nuk pasqyron rritjen reale të ekonomisë në vend. Këtë buxhet ai e ka quajtur politik dhe i koncentruar në masë të madhe tek komunat dhe agjensionet qe udhëhiqen prej LDK-së.

Në këtë intervistë ai ka thënë se tashme janë humbur afatet qe liberalizimi i vizave të ndodhë në fundvit, madje ai ka dyshime nëse një gjë e tillë mund të ndodhë vitin e ardhshëm. Krejt në fund ai ka thënë se nuk do të kandidoj me për kryetar të Malishevës, por beson fuqishëm se PDK do ta rikthej qeverisjen në këtë komunë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending