Connect with us

Lajme

Khan evropianëve: Në Londër jeni të mirëpritur

Published

on

Kryetari i Bashkisë së Londrës, Sadiq Khan, pas fitores së “leave” në referendumin për qëndrimin në BE, u ka drejtuar një mesazh evropianëve që jetojnë në qytetin e tij.

“Dua t’i dërgoj një mesazh të qartë çdo rezidenti evropian që jeton në Londër, këtu jeni të mirëpritur. Si qytet ju jemi mirënjohës për kontributin tuaj dhe kjo nuk do të ndryshojë pavarësisht referendumit”, ka thënë Khan në Facebook.

Rreth 1 milion evropianë jetojnë e punojnë në Londër dhe në vlerësimin e kryebashkiakut të ri, ata i sjellin përfitime të shumta metropolit me punën e tyre, duke paguar taksat, duke kontribuar në sektorin publik dhe në jetën kulturore.

“Tani të gjithë ne kemi një përgjegjësi, të përpiqemi të ripërtërijmë përçarjet që kanë dalë gjatë kësaj fushate dhe të fokusohemi në atë që na bashkon e jo në atë që na ndan”, ka thënë Khan.

Fraza “të ripërtërijmë përçarjet” nuk mund të mungonte në përgjigjen që Khan i ka dhënë paraardhësit të tij Boris Johnson, të cilin para referendumit e akuzoi se po përhapte një “fushatë urrejtjeje”, transmeton tch.

Fjalë këto që ranë në vesh të shurdhët kur u thanë, por që oshëtinë fort pas vrasjes së deputetes laburiste pro-evropiane, Jo Cox.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending