Connect with us

Lajme

Këto do të jenë temperaturat në Kosovë për pjesën e dytë të korrikut, kurse në gusht…

Published

on

Vera e këtij viti po duket të jetë ndër më të nxehtat që kemi parë ndonjëherë. Shumë qytetarë të Republikës së Kosovës tanimë kanë nisur planet e tyre se ku do t’i kalojnë pushimet verore.

Instituti Hidrometeorologjik ka treguar se si do të jetë moti mbi vendin tonë gjatë këtyre dy muajve. Në një prononcim për Indeksonline,  Besim Aliu sqaron se si do të jetë koha gjatë kësaj pjesë të këtij muaji dhe atij që po vjen.

“Temperaturat në vazhdim do të jenë prej 30 deri 32 gradë celsius, do të ketë reshje të pakta, është mungesë e reshjeve gjatë gjithë muajit korrik, pastaj ditëve në vijim temperaturat do të jenë në pikat e normales së mesatares. Pastaj muaji gusht sipas parashikimeve numerike do të jetë më i freskët se sa muaji korrik”, ka thënë Aliu.

Ndërkaq, kujtojmë se për shkak të temperaturave të larta që po mbizotërojnë në vendin tonë është rritur edhe numri i pacientëve në QKUK të cilët po helmohen nga ushqimi apo edhe po ju paraqiten probleme ndër më të ndryshmet.

Kësisoj, mjekët po bëjnë thirrje për qytetarët që të kenë sa më shumë kujdes gjatë blerjes së ushqimit dhe të konsumojnë pemë dhe perime të freskëta.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending