Connect with us

Sporti

Këto rezultate i duhen sot Shqipërisë

Published

on

Shqipëria pret me interesim të madh rezultatet e xhirove të fundit në Grupin C dhe D në “Euro 2016”.

Grupi B nuk solli rezultate të favorshme për Shqipërinë.

Anglia nuk fitoi 3:0 ndaj Sllovakisë dhe kjo e fundit arriti bilan më të mirë se ekipi kuqezi, në garë për kualifikim nga skuadrat me bilancin më të mirë në pozitat e treta.

Por, të martën zhvillohen dy grupe tjera, C dhe D, me shumë interes për Shqipërinë, përcjell “Lajmi.net”.

Fokusi kryesor do të jetë tek Gjermania në Grupin C që duhet ta mposht Irlandën e Veriut me katër gola dallim, në mënyrë që kjo e fundit të mbetet prapa ekipit të Gianni de Biasit për nga golaverazhi. Në takimin tjetër Polonia do të luajë kundër Ukrainës së eliminuar.

Në Grupin D, Spanja do të luajë kundër Kroacisë në duelin e dy skuadrave të para që kanë nga gjashtë, përkatësisht katër pikë. Por, me interes për Shqipërinë është takimi mes Republikës Çeke dhe Turqisë.

Çekët nuk “duhet” të fitojnë ndaj Turqisë, përndryshe do të arrijnë bilanc më të mirë se Shqipëria. Barazimi nuk i prish punë skuadrës sonë Kombëtare.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending