Connect with us

Lajme

Këto janë veturat që kishte prodhuar ISIS për sulme vetëvrasëse (Foto)

Published

on

Dhjetëra vetura të modifikuara nga ISIS për të kryer shpërthimet vdekjeprurëse janë vënë në ekspozitë në Mosul , pasi ato janë konfiskuar nga policia irakiane.

Shumica e këtyre automjeteve janë standarde,  që mund ti shihje kudo nëpër Irak,  por ajo çfarë i  bënë të duken të çuditshme, është sepse janë të mbeshtjellura me hekur anti plumb që të duken  si në “Robot Wars”.

Pasi që policia e çliroj lagjen el-Qalil në Irakun verior nga grupi terrorist vendosen ti  ekspozonin gjërat që kishin lënë ISIS, transmeton gazetametro.net.

Vetura japoneze Toyota Land Cruiser dhe Toyota Hilux duket të jenë popullor për terroristët e ISIS, si dhe Kia dhe Hyundai automjeteve të Koresë së Jugut.

Zyrtarët perëndimorë kanë thënë se kanë nisur hetimet se si ISIS ka arritur të marrë në duart e veta vrasëse, motorët aziatik.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending