Connect with us
Edi Rama / ARKIV Edi Rama / ARKIV

Lajme

Këto janë komentet kryesore të politikanëve për protestën në Shqipëri

Komentet e politikanëve shqiptarë për protestën e sotme

Published

on

Doktori (S. Berisha)

Ne nuk hyjmë në zgjedhje pa qeveri teknike, për një arsye shumë madhore. PD i ka ñtuar vetëm një herë të vetme zgjedhjet në historinë e këtij vendi, si zgjedhje të lira e të ndershme, në mars të vitit 1992, dhe atëhere shkuam në zgjedhje me qeveri teknike. Çdo variant tjetër është kundër nesh dhe nuk hyjmë në zgjedhje fare.

Luli

Unë jam i vendosur të bëj çfarë të doni, dhe nuk e kam hallin se çdo bëjmë para zgjedhjve, por çfarë do bëjmë pas tyre.

Ajo është enigmë e madhe. Dhe që të mos e vuajmë këtë hall, është më mirë të mos ketë zgjedhje.

Ilir Meta

Unë mendoj se protestat e opozitës, nuk janë akoma në lartësinë e duhur.Duhet të thellohen,të bëjnë autokritikë, të reflektojnë dhe pastaj flasim.

Edi Rama

Qeveria bëri sa mundi për protestën.

Unë e transmetova “live” nga Faceboku im ku kishte 2600 ndjekës live, ndërsa tek Facebooku i PD kishte vetëm 1200. Pra, një raport gati 60 me 40, sa është dhe rezultati i zgjedhjeve. Dhe mos më thoni pastaj, që nuk ju ndihmova për protestën.

Saimir Tahiri

S’ka problem për çadrën, mund ta mbani sa të doni, por kujdes se mos shtohet numri i divorceve pas përfundimit të protestës dhe më rritet krimi në familje.

Për të tjerat jam unë garant.

Deputeti Ruli

Unë mendoj se skema e qeverisë teknike është e vështirë, pasi një herë që e bëmë më 1992, e burgosëm kryeministrin e qeverisë teknike pas zgjedhjeve. Për këtë arsye është më mirë të burgoset kandidati për kryeministër që humbet zgjedhjet, se një kryeministër që e marrim nga rruga.

Blogerja Karmina

Prej dy ditësh nuk lëviz dot, pasi ndërsa po zbrisja nga avioni me Zenin, kur po ktheheshim nga pushimet e Shën Valentinit, më hyri taka e këpucës tek shkallët e avionit dhe kam një tërheqje muskulare në kavilje. Kjo më detyron të rri shtrirë dhe të mos përballoj dot ngarkesën fizike të protestës. Fansat në thonë që ishallah ke hequr këmbën zvarrë dhe vijmë në

pushtet, por unë shpresoj të bëhem mirë javën tjetër, se do

udhëtojmë në Vjenë, për uikend. Nga ana tjetër, hedh poshtë aludimet e ish-it të Zenit nga Suedia, se protesta ka për qëllim të rikthejë politikanë që kanë vjedhur në pushtet. Zeni më ka thënë se ai nuk do që të jetë në pushtet, mjafton të jetë Luli.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending