Connect with us

Showbiz

Këto gjëra burrat i urrejnë tek gratë

Published

on

Ashtu sikur edhe gratë, edhe burrat i shohin disa gjëra si joatraktive tek gratë.

Më poshtë po ju sjellim disa gjëra që burrat nuk i pëlqejnë tek gratë, transmeton Klan Kosova.

Rregullimi i tepruar i flokëve

Përdorimi i tepërt i produkteve për flokë, ashtu si edhe aksesorëve është diçka që burrat nuk i tërheq, madje atyre nuk iu pëlqen fare kjo pamje. Nëse nuk e keni ditur, shumica e burrave preferojnë flokë natyrale dhe pa shumë rregullim.

Grimi i tepruar

Është krejt në rregull nëse gratë përdorin grim, por burrave nuk ju pëlqejnë kur gratë e teprojnë në këtë pikë. Mos harroni “sa më pak, aq më mirë” është një rregull që vlen shumë për grimin.

Qerpikët artificial

Gra, asnjëherë mos përdorni tepër maskarë ose vendosni qerpikë artificial edhe në përditshmëri – burrat preferojnë qerpikë natyral.

Grim i shkëlqyeshëm

Në vend se të përdorni tone që shkëlqejnë, zgjidhini grimin mat, burrat e duan shumë më shumë atë.

Dhëmbët e verdhë dhe aromë e keqe e gojës

Dhëmbët e verdhë dhe aroma e keqe e gojës i largon të gjithë, jo vetëm burrat. Mbajeni higjienën tuaj orale në nivel, duke u kujdesur për dhëmbët tuaj dhe një dietë të shëndetshme ushqimore.

Mungesa e higjienës personale

Thonjtë e thyer ose këmbët e padepiluara janë një “JO” e madhe nëse ju keni për qëllim të dukeni atraktive para ndonjë burri. Kushtojin shumë rëndësi kujdesit tuaj personal.

Rregullimi i grimit në publik

Burrave nuk u pëlqen aspak kur ju e rregulloni grimin në publik.

Buzët me ngjyrë të errët

Ngjyrat e errëta të buzëve nuk janë diçka që u pëlqen burrave.

Parfum i tepruar

Parfumi i tepruar nuk tërheq burrat. Kujdesuni që parfumin ta spërkatni rreth kyçeve të duarve, qafës tuaj dhe prapa veshëve, por jo në rrobat tuaja.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending