Këto dy kanale televizive e transmetojnë ndeshjen Kosovë-Greqi

Periskopi.com Sporti

Kosova e Greqia sot përballen ndërmjet vete në kuadër të Ligës së Kombeve, sfidë kjo që zhvillohet ën stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 20:45.

Të dyja skuadrat kampanjën në Ligën e Kombeve e nisen me barazim. Kosova luajti ndaj Moldavisë me rezultat 1:1 ndërsa Greqia me Slloveninë 0:0. Trajneri i Kosovës Bernard Challandes, ka thënë se nëse e dëshirojmë triumfin në këtë grup atëherë medoemos duhet mposhtur Greqinë që është edhe favorite e grupit.

Ndeshja luhet pa praninë e publikut për shkak të situatës me COVID-19, kështu që adhuruesit e futbollit do të kenë mundësi ndeshjen ta shikojnë në dy televizione, në RTK dhe në Super Sport.

Shpërndaje në: