Connect with us

Lajme

Këta janë ministrat e LDK-së që do të largohen nga qeveria

Formatimi i Qeverisë së Kosovës do të ndodhë edhe nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Published

on

Lajmi.net nga burime brenda Qeverisë së Kosovës merr vesh se ministrat që do të lëvizin nga radhët e LDK-së, janë Hykmete Bajrami ministre e Tregtisë dhe Industrisë, Kujtim Shala ministër i Kulturës dhe Skender Hyseni ministër i Punëve të Brendshme.

Kujtim Shalën do ta zëvendësojë Vlora Dumoshi, shefja e stafit të kryeministrit Isa Mustafa.

Ndërsa Skënder Hyseni do të zëvendësohet nga Anton Quni, deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës.

Burime të lajmi.net bëjnë të ditur se edhe Ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani ka pasur ta lërë postin e ministrit, por ka ndërhyr Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së, pasi është mik me të.

Po ashtu edhe Lutfi Zharku ka pasur të lëviz nga Ministria e Infrastrukturës, por edhe këtu ka ndërhyrë Haziri, për shkak të autostradës që pritet në nis për në Gjilan.

 

Deri më tani postin e Hykmete Bajramit ende nuk ka emër se kush do ta zëvendësoj.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending