Connect with us

Sporti

Këta janë katër yjet që po e udhëheqin Leipzing drejt titullit në Bundesligë

E kush do ta kishte menduar se një tjetër skuadër do të bënte mrekullinë si Leicetser në sezonin e fundit. Ju duket e pabesueshme, por në Bundesligë Leipzig është 6 pikë përpara Bayernit.

Published

on

Me një lojë të bukur skuadra gjermane po dominon në Bundesligë, duke mos pësuar asnjë humbje deri më tani. më lart keni dhe 4 yjet që po shkëlqejnë dhe kërkohen nga gjysma e ekipeve të mëdha europiane.

Qendërmbrojtësi Willy Orban është një nga te mbrojtësit më të mirë në këtë sezon. Ai është kapiten i skuadrës dhe nja nga mbrojtësit që ka fituar më shumë duele në kampionat, gjithsej (70). Vetëm Mats Hummels ka më shumë.

Naby Keita është një nga mesfushorët më premtues në Evropë. Ai ka befasuar të gjithë me paraqitet e tij këtë sezon. Shumë specialist e krahasojnë me N’Golo Kante për lojën e ngjashme që kanë. Ai përshtatet mirë si në fazën mbrojtëse edhe në atë sulmuese.

Emil Forsberg është zemra dhe truri i skuadrës kryesuese të Bundeligës. Asnjë lojtarë nuk ka dhënë më shumë asist se Emil Forsberg, 7 në këtë sezon, por dhe ka shënuar katër gola

Ai është vetëm 20 vjeç. Timo Werner u transferua nga Stuttgart pasi kjo e fundit ra në Bundesliga 2.
Këtë sezon ka shënuar 6 gola në kampionat. Asnjë sulmues U-21 nuk ka shënuar në shumë në Evropë në këtë moshë në kampionatet kryesore.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending