Connect with us

Sporti

Këta janë futbollistët më të mirë të viteve të 90-ta, epokë kjo e artë e futbollit

Published

on

Vitet 1990 ishin me të vërtetë të arta për futbollin me lojë te bukur, gola të shkëlqyeshëm, tifozë pasionantë dhe lojtarë legjendar kudo, shkruan Periskopi

Kështu që kur nominohen lojtarët më të mirë të kësaj dekade, është një detyrë që është praktikisht e pamundur.

Sidoqoftë, tifozët e futbollit sipas GMS, kanë bërë këtë rënditje të lojtarëve.

Se kush qëndron në krye të listës dhe, cilat pozita iu takojnë lojtarëve tuaj të preferuar, shumë prej tyre tashmë trajner të njohur, shihni më poshtë. /Periskopi.com/

 • 15. Romario
 • Eric Cantona
 • Gabriel Batistuta
 • Ryan Giggs
 • Luis Figo
 • Roberto Carlos
 • Pavel Nedved
 • Ronaldo
 • Thierry Henry
 • Dennis Bergkamp
 • Zinedine Zidane
 • Alessandro Del Piero
 • Roberto Baggio
 • Peter Schmeichel
 • 1. Diego Maradona

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending