Këta futbollistë do t’i mungojnë sonte Milanit

Periskopi.com Sporti

Sonte do të zhvillohet takimi ndërmjet Milanit dhe Juventusit, takim ky që zhvillohet në kuadër të xhiros së 16’të të Serie A, shkruan Periskopi.

Skuadra e Milanit do ta ketë më të vështirë këtë ndeshje, pasi shtatë futbollistë i ka të lënduar, duke filluar me Ibrahimovic, Bennacer, Aselemaekers, Tonali, Gabbia dhe Krunic.

Milani po tregon seriozitet të lartë këtë vit, ku aktualisht ndodhet në pozitën e parë, ku ka grumbulluar plotë 37 pikë, 10 më shumë se ‘Zonja e Vjetër’.

 

 

 

 

Shpërndaje në: