Connect with us

Lajme

Kështu tallej diktatori Enver Hoxha në një fjalim kundër grekëve

Published

on

Në një fjalim të viteve të 60’ta, diktatori Enver Hoxha tallej dhe kërcënonte Greqinë.

Ai deklaronte:

Por ne u themi fashistëve grekë, nuk e shikoni, ju prish gjiza Republikës Popullore të Shqipërisë, se ju deklaroni se jeni në gjendje lufte

Por ne e kemi për të detyrë t’i paralajmërojnë: uleni bishtin

Se në rast se do të hyni në aventura do t’ju ndëshkojmë rëndë

Nëqoftëse ju do të godistni kufijtë tona, ne do t’ju kthehjmë në kërma

Nëse mendoni se jeni eprorë në njerëz dhe me armatime dhe Shqipërinë socialiste do ta godisni shpejt e shpejt, provojeni sa ju vlenë lëkura

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending