Connect with us

Lajme

Kështu mashtroi policinë franceze 31 vjeçari

Published

on

Mohamed Lahouaiej Bouhlel, një shofer kamioni profesionist rezulton se ka përdorur njohurit për protokollin për të ekzekutuar qytetarët në Ditën e Bastijës.‎

Autoritetet bëjnë të ditur se 31-vjeçarit kishte parkuar në rrugë për rreth nëntë orë para se të kryente sulmin masiv.

Në momentin që e ka pyetur policia, pse qëndron aty, u ka thënë atyre se po shkarkonte akullore.

Ai ka lindur në Tunizi, por pjesën më të madhe të jetës së tij e ka kaluar në Francë.

Bouhlel rezulton se ka qenë i martuar dhe ka tre fëmijë dhe punonte si shofer kamioni.

31-vjeçari ka qenë i njohur për policinë pasi është arrestuar më parë për dhunë dhe grabitje.‎145715223-3f64dd31-e8b5-46fe-949f-a645cb6a91dd

Në kamion, policia i gjeti armë të rënda, pistoletë si dhe granata.

Policia pavarësisht se e peti atë për ndalimin e kamionit, oficerët nuk bënë asgjë për ta larguar.

Ata e lejuan Mohamed Bouhlel të qëndronte në Promendade des Anglais, pasi ai pretendoi se po shkarkonte akullore.

Edhe pse kamionët dhe makineritë e ënda ishin ndaluar që të lëviznin në rrugë gjatë festave kombëtare dhe të dielave.

Por, Mohamed Bouhlel u lejua të qëndronte pasi ai e dinte se makinat që sjellin furnizime lejohen ndonjëherë që të shkelin rregullat.Mohamed-Bouhlel222

Pak orë pas sulmit, policia shoqëroi të afërmit dhe miqtë e 31-vjeçarit.

Bouhlel jetonte në zonë e Nice-s dhe fqinjët e përshkruajnë atë si “të vetmuar” dhe person “të qetë” dhe si dikush që nuk i kthente asnjëherë përshëndetjet e tyre.

Fqinjët e tij thonë se ai nuk ishte besimtar dhe madje nuk ka agjëruar.

Së fundmi, pas divorcit ai u bë një person “depresiv dhe i paqëndrueshëm”.

Bouhlel ishte i liruar me provë për 15 ditë pasi përplasi katër makina në autostradë nga përgjumja në timon.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending