Këshilltari i Kadri Veselit e quan të çmendur Gëzim Kelmendin

Periskopi.com Lajme

Këshilltari i Kuvendit të Kosovës, Blerim Latifi, ka bërë një shkrim që është publikuar në një gazetë online. Ai e ka titulluar shkrimin e tij “Letra dashurie për Vuçiqin” duke folur për një pjesë të zërave publikë në Kosovë që kanë folur për ose rreth presidentit serb, shkruan Periskopi.

Latifit i duket e panevojshme që një varg personalitetesh të Kosovës të merren me presidentin e Serbisë, Vuçiq, dhe madje e lidhë një gjë të tillë me dashurinë që ndjenin shqiptarët e Kosovës për liderin Josip Broz Tito.

Ndër tjerash, ai është marrë edhe me bashkëpartiakun e tij, Enver Hoxha që shërben si ministër në Qeverinë Haradinaj. Edhe Hoxha i kishte reaguar presidentit serb mbi një deklaratë të tij.

Por dukshëm më i ashpër, Latifi është treguar me kryetarin e partisë Fjala, Gëzim Kelmendin. Ai madje, nuk ngurron ta quajë këtë të fundit si të çmendur dhe të marrë.

Lexoni shkrimin e plotë duke klikuar këtu.

Shpërndaje në: