Connect with us

Lajme

Këshilli i Sigurisë i udhëhequr nga  kryeministri nuk ka përmbushur obligimet ligjore

Published

on

I themeluar me ligj më shumë se tetë vjet më parë, Këshilli i Sigurisë i Kosovës asnjëherë nuk ka përmbushur obligimin ligjor që t’i përgjigjet organit më të lartë në vend, Kuvendit të Kosovës.

Asnjë vit më herët, që nga themelimi, në mars të vitit 2008, ashtu siç nuk ka ndodhur as këtë vit, ky Këshill nuk ka dorëzuar raport vjetor në Kuvend, gjë të cilën sipas ligjit do të duhej ta bënte më së voni në mars të vitit vijues, shkruan sot “Koha Ditore”.

Ky nuk është obligimi i vetëm ligjor që nuk e ka përmbushur Këshilli në fjalë. Ai sipas ligjit do të duhej të mblidhej së paku një herë në tre muaj. Sivjet ai ka mbajtur vetëm një mbledhje. Ishte mbledhur më 9 janar dhe me një deklaratë pas takimit kishte dënuar eskalimin në dhunë të protestës së organizuar nga partitë opozitare në Prishtinë, po atë ditë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending