Connect with us

Lajme

Kerry: SHBA-të këtë vit pranojnë 10 mijë refugjatë sirianë

Published

on

Shtetet e Bashkuara do të pranojnë 10 mijë refugjatë sirianë gjatë këtij viti fiskal ashtu siç ka premtuar Presidenti Barack Obama, ka thënë të martën në mbrëmje Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry.

Uashingtoni është kritikuar nga aktivistët se shumë ngadalë po pranon refugjatët e larguar nga konflikti, ndërsa në anën tjetër kundërshtarët e Obamës paralajmërojnë për rrezikun se në mesin e refugjatëve mund të përfshihen edhe terroristë.

“Jam krenar të them se Shtetet e Bashkuara janë kontribuesi më i madh i ndihmave urgjente, por e pranojë se ende ka shumë për tu bërë”, Associated Press e citon të ketë thënë Kerry gjatë një darke në Uashington për të shënuar festën e Bajramit para se të nisej për një turne në disa kryeqytete evropiane.

Ai do ta vizitojë edhe Moskën ku do të takohet me presidentin rus, Vladimir Putin me të cilin do të diskutojë për konfliktin pesëvjeçar të Sirisë.

10 mijë refugjatët që do t’i pranojë Amerika para 30 shtatorit janë përzgjedhur nga kampet e Kombeve të Bashkuara dhe aty përfshinë gra të veja, persona të moshuar dhe persona të paaftë fizikisht.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending