Connect with us

Lajme

Kerry: Pas BREXIT, pres një NATO edhe më të fuqishme

Published

on

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, dhe sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, kanë thënë se aleanca ushtarake është edhe më e rëndësishme tani, pasvendimit të Britanisë për të dalë nga Bashkimi Evropian.

Pas takimit në Bruksel, Kerry tha se pret një “NATO edhe më të fuqishme”.

Stoltenberg, në anën tjetër, tha se vendimi i Britanisë për të braktisur BE-në e bën NATO-n më të rëndësishme për mbrojtjen dhe koordinimin e sigurisë në mesin e aleatëve evropianë.

Kerry do të takojë sot edhe shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Kerry, më vonë, do të udhëtojë në Londër për të biseduar me kryeministrin britanik, David Cameron, dhe ministrin e Jashtëm, Philip Hammond.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending