Connect with us

Lajme

Kerry e Vuçiq bisedojnë për marrëdhëniet Kosovë – Serbi në Bruksel

Published

on

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq sot në Bruksel do të bisedojë me sekretarin amerikan të Shtetit për, siç njoftojnë medie serbe, “hapat e dëshirueshëm e më të prekshëm në normalizimin e marrëdhënieve Beograd – Prishtinë” dhe për konfirmimin e rrugës së Serbisë drejtë anëtarësimit në BE, transmeton Koha.net.

Këto, sipas burimeve diplomatike të B92, janë dy temat kryesore të takimit Kerry – Vuçiq.

Pritet që në takim të shqyrtohet edhe stabiliteti në Ballkan pas gusht shtetit të dështuar në Turqi, transmeton Koha.net.

Takimi Kerry- Vuçiq në Bruksel ndërlidhet me vizitën ndihmësekretares amerikane Victoria Nulland në Prishtinë e në Beograd në javën e shkuar.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending