Connect with us

Lajme

Kerry: Armëpushimi në Siri vijon

Published

on

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry pohoi sot se armëpushimi në Siri vijonte të ishte ende në fuqi. Lufta në Siri ka ”pushtuar” Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në Nju Jork, pas njoftimit sipas të cilit ushtria e regjimit të Damaskut e pezulloi dje procesin e armëpushimit, i nënshkruar një javë më parë nga SHBA-ja dhe Rusia.

Bombardimet kanë nisur sërish duke patur si objektiv një autokolonë humanitare pranë Alepos ku u regjistruan 40 të vdekur, një fakt që tronditi komunitetin ndërkombëtar.

“Armëpushimi nuk është pezulluar”, deklaroi shkurtimisht Kerry në dalje të një takimi me tensione të larta të Grupit Ndërkombëtar në Mbështetje të Sirisë (GISS, 23 shtete dhe organizata ndërkombëtare) e kryesuar nga Kerry dhe homologu rus, Sergei Lavrov.

“Ishte një takim mjaft i tensionuar, atmosfera ishte e rënduar. A ekziston ende ndonjë mundësi ? Nuk jam në gjendje t’i përgjigjem kësaj pyetjeje, por do të bëjmë ç’është e mundur për të ruajtur armëpushimin”, u shpreh kreu i diplomacisë franceze, Jean-Marc Ayrault.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending