Connect with us

Lajme

Kërkohet ndërprerja e kompensimit shtesë të profesorëve për mbajtje të provimeve

Published

on

Përveç pagave të mira dhe pagesave për orë mbi normë dhe honorarë, profesorët e universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, vazhdojnë të paguhen ekstra për mbajtjen e provimeve.

Bazuar në rregulloren për të ardhura personale, paga e një profesori të rregullt është 1.143,63 euro në muaj, paga e një profesori të asocuar 1.026,67 euro, dhe e një profesori asistent 909,71 euro, shkruan sot Koha Ditore.

E kur kësaj i shtohen edhe pagesat për honorare, dhe për mbajtje të provimeve shifrat shkojnë edhe më lart.

Pagesa për provime është paraparë me rregulloren për të ardhura personale, e nxjerrë në prill të vitit 2012, përkatësisht nenin 8 dhe 10 të saj.

Sipas rregullores, për nivelin bachelor, profesorit i takon kompensim në lartësi prej 60 cent për çdo studentë që është paraqitur në provim

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending