Connect with us

Lajme

Kërkohen hetimi për të parin e naftëtarëve të Kosovës

Kompanitë e fiskalizimit të biznese në vend kanë reaguar në lidhje me deklarata e shoqatës së Naftëtarëve të Kososvës, se është thyer monopoli dhe janë zbritur çmimet e sistemeve fiskale për naftëtarët.

Published

on

Sipas Kompanive të fiskalizimit asnjëherë nuk ka pasur monopol dhe  refuzimi i fiskalizimit të naftarëve nuk ka pasur qëllim as çmimet as monopolin por futjen e kompanisë së tyre në treg dhe fiskalizimin e vetvetes, duke kërkuan hetime ndaj kryetarit të Shoqatës së Naftëtarëve. Fadil Berjani, transmeton Periskopi.

“Ne i bëjmë thirrje njësisë së krimeve ekonomike të zhvillojë hetime ndaj kryetarit të Shoqatës së Naftarëve Fadil Berjani për arsyet e ndaljes së fiskalizimit për 3 vite dhe konfliktin e interesit që kapasur për futjen e kompanisë së re në treg. Institucionet duhet të vendosin nëse është e drejtë që njëgrup i biznese vetë fiskalizojë vetveten. Pjesmarrja e zv.drejtorit të ATK-së Hamdi Hoxha dhe zvministrit të Financave Agim Krasniqi në konferencën e përbashkët me kryetarin e Shoqatës së Naftarëve, tregon lidhjet e këtij grupi të naftarëve në këto dy institucione dhe ndikimin e tyre për të ndalur fiskalizimin për 3 vit”, kanë regauar komapinitë e fiskalizimit të bizneseve .

Shoqata e kompanive të arkave fiskale, gjithashtu bënë thirrje për përmbylljen sa më të shpejt të procesit të fiskalizimit të naftarëve. /Periskiopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending