Connect with us

Sporti

Kërcënimet terroriste, Barcelona nuk do të festojë nëse fiton kampionatin

Published

on

Në rast se klubi i Barcelonës fiton kampionatin e sivjetmë, nga rreziku për sulme terroriste në këtë qytet nuk do të organizohet festë. Siç shkruajnë mediat katalonase, sot është mbajtur takim i përfaqësuesve të klubit të Barcelonës dhe autoriteteve lokale, ndërsa në takim është marrë vendimi që për shkak të kërcënimit nga terrorizmi nuk do të organizohet festë në Barcelonë.
Barcelona këtë fundjavë në xhiron e fundit të La Ligës takohet me ekipin e Grenada-s, ndërsa në rast se fiton tre pikë kjo do të thotë edhe fitimin e kampionatit spanjoll.  vKlubi katalanas me këtë rast planifikoi edhe organizimin e festimeve dhe parakalimit me autobus nëpër qytet, por për shkak të kërcënimit nga terrorizmi për të cilin i informuan shërbimet e intelegjencës, të gjitha festimet janë anuluar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending