Connect with us

Sporti

Kemal Ademi pritet t’i bashkohet Kosovës, konfirmohen bisedimet me FFK-në

Published

on

Kemal Ademi ka qenë njëri nga emrat më të përfolur kohëve të fundit në Kosovë, Zvicër e Turqi.

Sulmuesi shtatlartë ka kompletuar javë më parë transferimin te Fenerbahce nga Baseli, por ai ende nuk është i vendosur se për kë do të luaj.

Kosova e Zvicra e duan, por në skenë ka dalë edhe Kombëtarja e Turqisë.

Gjithsesi ka qenë numri një i FFK-së, Agim Ademi që ka konfirmuar se kanë biseduar me Kemal Ademin dhe se janë në kontakte të vazhdueshme.

“Me Kemal Ademin kemi pasur kontakte dhe vazhdojmë të kemi”, tha Agim Ademi fillimisht për Telegrafin.

“Kam dëshirë që Kemali të vendoset mirë në skaudrën e Fenerbahces pasi ndryshimi i ekipit nganjëherë është problem. Me Kemal Ademin kam kontakt të vazhdueshëm dhe ai do të jetë me ne, por fillimisht duhet të ambientohet te Fenerbahce”, ka thënë presidenti i FFK-së, Agim Ademi.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending