Connect with us

Lajme

KDI ka përgatitur një pako informuese rreth dialogut Kosovë Serbi

Instituti Demokratik i Kosovës ka përgatitur një infografikë dhe një pako informuese rreth dialogut Kosovë Serbi.

Published

on

Kjo është prezantuar këtë të mërkurë në mbledhjen e Komisionit parlamentar për Punë të Jashtme, ku ka qenë e ftuar në raportim Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, transmeton Klan Kosova.

Kryetari i komisionit Z. Elmi Reçica ka shtuar se në të ardhmen do të iniciohen raportime më të shpeshta ne kuadër të bashkëpunimit në mes të Kuvendit dhe KDI-së në funksion të fuqizimit të rolit mbikëqyrës të Kuvendit ndaj Qeverisë për çështjet që lidhen me dialogun Kosove-Serbi.

Infografika dhe pakoja për procesin e dialogut dhe marrëveshjeve u është dërguar edhe anëtarëve të këtij komisioni.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending