Connect with us

Sporti

Katër klube që garojnë në Serbi, në fundjavë luajtën në Kosovë

Published

on

Në fundajvën e kaluar, dy skaudra që garojnë në ligën e Serbisë në futboll, luajtën në Kosovë.

Mokra Gora e ka pritur Shumadijën në Zubin Potok, ndërsa Trepça serbe është ballafaquar me Miokovcin, shkruan “Bota Sot”.

Këto katër klube garojnë në Lidhjen e Futbollit të Rajonit të Perëndimit të Serbisë dhe nuk e njohin shtetin e Republikës së Kosovës.

Ndërkohë, Federata e Futbollit të Kosovës nuk ka reaguar ende. FFK ka të drejtë të dërgojë notë proteste në FIFA dhe UEFA.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending