Connect with us

Sporti

Kapiteni i Kombëtares serbe në basketboll, ka përdoruar substanca të ndaluara

Published

on

Një zbulim i hakerëve rusë ka tronditur Serbinë, pasi kapiteni i tyre në skuadrën e basketbollit ka dal pozitiv në doping.

Në zbulimin që kanë bërë disa hakerë rusë, thuhet se kapiteni i ekipit kombëtar të Serbisë në basketboll, Milos Teodosic, ka përdoruar substanca të ndaluara.

Sipas Tass 41 atletë nga 13 shtet gjenden në këtë listë. Tani në këtë listë kemi emra të biçiklistit Stephen Cummings dhe notarit Cameron Van Der Burgh.

Në listë nuk është asnjë atletë rusë edhe pse këta të fundit ishin zënë në numër të madhe me doping. Në dokumentet e para të publikuara me 13 shtator kishin dal emra të gjimnastes.

Simone Biles, tenisteve Serena dhe Venus Willians dhe basketbollistes Elena Delle Donne.

milos

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending