Connect with us

Lajme

Kapet banda gjeorgjiane që vodhi mbi 2 milionë euro

Published

on

Policia greke shkatërron organizatën më të madhe kriminale të specializuar në vjedhjen e banesave, të paktën prej 2010.

Banda e hajdutëve operonte në të gjithë zonën e Atikës. Anëtarët e saj janë shtetas të huaj, shumica gjeorgjianë.

Arrestimi erdhi pas disa muaj hetime. Policia vuri në pranga 30 anëtarë të organizatës, ndërsa ka identifikuar dhe shpallur në kërkim  125 persona të tjerë.

Autoritetet kanë dokumentuar deri tani përfshirjen e bandës në 4 grabitje dhe 134 raste vjedhje të banesave. Megjithatë dyshime ka dhe për raste të tjera.

Pre e tyre ishin kryesisht banesat e të moshuarve. Grupi kriminal i krijuar prej 2010 llogaritet të kenë përfituar mbi 2 milion euro.

Të gjitha paratë ata i kishin transferuar përmes kompanive të transfertave në Gjeorgji.

Policia sekuestroi në cilësinë e provës materiale një sasi të konsiderueshme sendesh të vjedhura si bizhuteri, telefona, vegla pune, laptopë, armë zjarri dhe armë të ftohta, etj.

 

2345678

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending